Ще кілька десятиліть тому магазини відвідувались лише з практичною метою. Тепер же, це місце багатогодинного шопінгу і прогулянок. Тому сучасний магазин повинен відповідати постійно зростаючим запитам покупця, а також випередити конкурентів у боротьбі за його увагу.
Як виділити свій магазин серед багатьох подібних закладів, які реалізують однаковий товар? Одним із найефективніших способів є створення привабливого, оригінального інтер’єру магазину. Адже сучасні вподобання засвідчують, що крім асортименту і бездоганного обслуговування, магазин повинен вразити ексклюзивним оздобленням інтер’єру.
Відомо, що магазини бувають найрізноманітніші: великі і маленькі, продуктові і промислові, елітні і загальнодоступні, з системою самообслуговування і з активною допомогою консультантів. Скільки існує типів магазинів, стільки існує різноманітних підходів до вирішення інтер’єру кожного з них. Адже розробка внутрішнього простору магазину – це особливий процес, що вимагає знань щонайменше у сфері торгівлі і психології покупця і продавця. Передусім, інтер’єр магазину повинен враховувати той нюанс, що його внутрішній простір – це середовище для торгівлі, де товар є основою, а торгівельне обладнання доповнює товар, гармонійно і лаконічно пропонуючи його покупцеві. Тому всі дизайн-проекти магазинів розробляється з однією спільною особливістю: увесь простір торгівельного залу, від входу до дальніх кутів, від підлоги до стелі, повинен сприяти купівельній активності відвідувачів. Для досягнення цього результату, при оздобленні інтер’єру магазину, слід віддати перевагу стильному, комфортному, ергономічному облаштуванню, ніж слідуванню швидкоплинним модним тенденціям.
Професійна організація торгового простору передбачає створення його єдиного стилю, об’єднання деталей у єдину картину, адже покупець неодмінно відчує гармонію на інтуїтивному рівні. Клієнт оцінить те, що ви турбуєтесь про нього, економите його час, бережете його погляд від перевантаженості деталями і прагнете оточити його комфортом. До того ж, усе повинно сприяти зручності персоналу у роботі з відвідувачами, викладці товару, мобільній зміні експозиції.
При розробці дизайн-проектів магазинів у нашій студії, ми спираємось не лише на знання стилів і відповідність вимогам до комфорту і ергономічності, але і враховуємо нюанси, що притаманні лише сфері проектування торгівельних приміщень.
По-перше, кожен магазин має свій архітектурний план, з яким необхідно рахуватись. Існуючі там усілякі складські і підсобні приміщення необхідно замаскувати так, щоб вони не відволікали відвідувачів від здійснення покупок.
По-друге, слід передбачити напрям руху покупців. Як правило відвідувач потрапляє спочатку в асортиментні зони, де, до речі, окреме місце варто виділити для новинок і лідерів продажу, далі розміщуються зони обслуговування покупців. Щоправда в окремих типах магазинів ці зони слід об’єднати.
По-третє, при розробці інтер’єру магазину значну увагу необхідно приділити оформленню вітрин.
Пам’ятайте, що вдало продуманий інтер’єр магазину сприяє збільшенню об’ємів продажу, оскільки наявний асортимент пропонується відвідувачам у найбільш вигідному ракурсі. А зручне розміщення і цікаве оформлення прилавків та вітрин змушує покупців повертатися знову і знову.