Сьогодні, буквально на кожному кроці, можна зустріти величезну кількість різноманітних кафе, кав’ярень, бістро…Коли вибір великий, власникам подібних закладів досить не просто перетворити нових відвідувачів у постійних клієнтів. Значну роль у цьому відіграють не лише ціни та меню – досить важливою є також загальна атмосфера закладу. Влучний дизайн інтер’єру допоможе вирішити це завдання.

Звичні для нас заклади громадського харчування діляться на різні категорії залежно від концепції, цінової політики, меню. Це різноманітні кафе, кав’ярні, піцерії, бістро…

Незважаючи на галузеву спорідненість вони принципово відрізняються одне від одного. Ці відмінності і визначають особливості побудови їх предметного середовища і інтер’єру в цілому, що крім того повинен враховувати всі норми стандарту і ергономічні показники.

Так, наприклад, заклади класу бістро і піцерій розраховані на порівняно велику кількість відвідувачів. Їх інтер’єр повинен бути не завантаженим зайвими елементами декору, оскільки це збільшує корисний простір. Усі ми забігаємо туди перекусити, в обідній, чи будь-який інший час, коли є вільна хвилинка. Відвідувачі там не засиджуються, це середовище швидкого харчування. Інтер’єр повинен включати досить довгу стійку з роздаточною поверхнею і забезпечувати велику кількість місць. Кольорове вирішення його цілком може ґрунтуватись на контрастному поєднанні яскравих кольорів. В інтер’єрі такого закладу окрему увагу слід приділити освітленню і кондиціонуванню приміщень.

Зовсім іншого підходу вимагають кафе і кав’ярні. Заклади, куди ми приходимо під вечір, випити чашку кави і поспілкуватися з друзями. Тут варто обрати оздоблення інтер’єру що сприяє відпочинку і створює гармонійну атмосферу. Статус таких закладів не залежить від вкладених коштів і яскравої вивіски, він помітний лише у тонких деталях інтер’єру і декору.

Варто пам’ятати: Ваш заклад не повинен губитися у сірості і одноманітні багатьох інших кафе міста, він повинен бути яскравим, унікальним. Тому слід потурбуватися про якісний неповторний дизайн інтер’єру. Вдалий дизайн інтер’єру для кафе, кав’ярні, бістро піцерії не завжди передбачає дороге і вишукане убранство. Головне у цій справі - досягти атмосфери невимушеності і створити настрій для приємної релаксації. Професійний дизайн таких закладів повинен бути лаконічним і витриманим в одному стилі.

Класична помилка рестораторів – зробити інтер’єр кафе аналогічним інтер’єру дорогого ресторану, забуваючи при цьому про концепцію і клас закладу. Однак, це зовсім не означає, що вирішенню інтер’єру кав’ярні чи бістро слід приділити менше уваги, навпаки, варто особливо ретельно підійти до розробки дизайн-проекту. Адже в арсеналі засобів для приваблення клієнтів у власників, наприклад, кав’ярень значно менше ніж у рестораторів. Обслуговування часто передбачає самообслуговування, меню також досить лаконічне. За таких умов саме дизайн інтер’єру зможе створити у відвідувачів потрібний настрій, що змусить їх прийти до Вас знову.

У нашій студії, при розробці дизайн-проекту інтер’єру для закладів громадського харчування типу бістро, кав’ярні чи кафе ми передусім орієнтуємось на загальну концепцію закладу. Крім того, велику увагу ми приділяємо, таким важливим у цій галузі аспектам, як: цілісне моделювання простору усього приміщення (враховуючи гостьову, барну і технічну зони), стилістична єдність, підбір відповідних меблів та матеріалів і декор у найтонших його деталях.