Успішність ресторану як бізнес-проекту не в останню чергу залежить від інтер’єру закладу. Від приємної атмосфери значною мірою залежатиме наскільки заклад буде популярним серед відвідувачів. Завоювати істину прихильність зможе лише ресторан, що буде унікальним у своєму роді, де буде створена неповторна атмосфера і затишок.

Саме інтер’єр ресторану – перше, на що звертають увагу клієнти, коли потрапляють до зали. Якість обслуговування оцінити вони ще не встигли, скуштувати страви з меню також, а ось про інтер’єр у них уже склалось враження. І щоб завоювати їх позитивні відгуки і оцінки варто ретельно продумати інтер’єр майбутнього ресторану, а краще доручити таку важливу справу спеціалісту.

Передусім слід вирішити для кого створюється ресторан, оскільки при розробці подібних проектів неодмінно слід проаналізувати характер потенційної аудиторії того чи іншого закладу, її смакові вподобання, життєві позиції і пріоритети. Слід пам’ятати, що переступаючи поріг ресторану відвідувачі, зазвичай, розраховують не просто посидіти, гарно і смачно поїсти, але і цікаво провести вечір, поспілкуватися із друзями чи вирішити якісь ділові питання. Тому інтер’єр ресторану із самого початку повинен створювати таку атмосферу, яка налаштовує на комфортний відпочинок і сприяє розслабленню. Варто, також, враховувати, що інтер’єр ресторану значною мірою визначається тим, яку кухню він пропонує, як називається заклад, і на що робляться основні акценти у рекламі. Адже кожна кухня передбачає абсолютно різні концептуальні підходи, до вирішення дизайну інтер’єру ресторану.

З упевненістю можна сказати, що розробка внутрішнього простору ресторану є одним із найцікавіших напрямків дизайну, адже це – широкий простір для фантазії і нестандартних рішень. Саме у цій сфері можна реалізувати найсміливіші дизайн-проекти, ті ідеї, які Ви ніколи не наважились би втілити у інтер’єрі власного помешкання, магазину, офісу… Адже створення окремого світу зі своїм темпом і ритмом життя, абсолютно нереального, чи навпаки – відтворити минулі часи чи шматочок іншої конкретної країни – це справді скидається на маленьке диво. Наявність великої кількості стилів і напрямків, новітніх технологій і будівельних матеріалів, розвиток комп’ютерної складової дозволяють майже не обмежувати фантазії якимись технічними перешкодами. Важливо лише, щоб усі елементи декору працювали в одному напрямку: дизайн інтер’єру ресторану створює потрібну атмосферу, освітлення її підтримує, форма офіціантів продовжує ланцюжок і т.д. Усе має підкреслювати ексклюзивний і вишуканий стиль закладу.

При розробці дизайн-проектів ресторанів у нашій студії, ми акцентуємо наступні критерії гарного закладу. Інтер’єр ресторану повинен забезпечувати організований розподіл вільного простору таким чином, щоб він відповідав функціональним потребам персоналу, але при цьому був надзвичайно гостинним і зручним для відвідувачів, занурюючи їх у середовище комфорту і затишку. Усі деталі повинні підкреслювати продуманість і сумісність елементів дизайну: оздоблення, меблів, освітлення, дверей, вікон, декору. Якісний дизайн інтер’єру ресторану повинен являти собою складну і гармонійну композицію, що зав’язується навколо головної теми і родзинки закладу.

Не варто економити на інтер’єрі Вашого ресторану, адже від цього значною мірою залежатиме успішний розвиток справи.